NEJLEPŠÍ NAKLÁDANÉ TOFU (vegan, bez lepku)

Bílé tofu si každý představí jako něco nemastného, neslaného, nechutného. Po vyzkoušení tohoto receptu změníte názor. Asi jako u většiny potravin, vždy záleží na úpravě a dochucení. A tohle je teda taková dobrota, že vždy sním půl sklenice a je mi dva dny blbě z toho jak jsem se přecpala. Většina těch, co ochutnali ani nepoznali, že jí tofu a mysleli si, že jde o naložený sýr. To co do sklenice naložíte záleží na vašich přeferencích, ale co určitě nevynechejte je uzená paprika, sladká paprika, cibule a česnek.

A ano, uznávám, je to trochu troufalé tvrdit, že tohle je nejlepší recept na nakládané tofu. Když jsem však procházela dostupné recepty na nakládané tofu chyběla jim jedna klíčová ingredience, která výslednou chuť tofu posune na úplně jiný level. Mluvím již zmíněné uzené paprice, já ji kupuji v Marks and Spencer a je dokonalá, takže si ji sežeňte a hurá na to!

A recept? Tady je:

 

INGREDIENCE:

2 balíčky bílého tofu

2 lžičky uzené papriky

4 lžičky sladké papriky

2 větší červené cibule

6 stroužků česneku

10 sušených rajčat

5 bobkových listů

6 kuliček nového koření

6 kuliček pepře

sůl dle chuti

slunečnicový olej

případně kapary, feferonky, …

 

POSTUP:

1. Tofu nakrájíme na obdélníčky velké cca 2x3cm. Dáme do mísy a přidáme uzenou papriku, sladkou papriku a sůl. Pořádně promícháme tak, aby koření a sůl obalily tofu.

2. Cibuli a česnek oloupeme. Cibuli nakrájíme na tenká kolečka, česnek na plátky. Sušená rajčata nakrájíme na proužky.

3. A teď přichází na řadu vrstvení. Připravíme si sklenice, do kterých budeme tofu nakládat. A postupně vrstvíme tofu, cibuli, česnek, sušená rajčata, bobkový list, pepř a nové koření. Znovu tofu a zbylé ingredience tak dlouho až je sklenice plná. Do sklenice nalijeme slunečnicový nebo jiný rostlinný olej. Uzavřeme.

4. Uzavřené sklenice dáme do lednice. A teď přichází ta nejnáročnější část – čekání. Čeká se zhruba 2-3 dny než je tofu připravené a naložené. Pak můžete začít hodovat!

5. Jako přílohu doporučuji čerstvý kváskový chleba a pivo. Dobrou chuť!

 

Napsat komentář