FAZOLOVÁ QUESADILLA (vegetarian i vegan)

V Mexiku jsem nikdy nebyla (doufám, že to jednou napravím), ale mexickou kuchyni u nás doma milujeme. Zkoušíme různé recepty z Burrita Loca, Las Adelitas nebo prostě jen z internetu, takže nevím, do jaké míry je přítomna autentičnost, avšak minimálně chuťově si to dost užíváme. Třeba tenhle ultra rychlý recept na fazolovou quesadillu s quacamole je toho důkazem. Tak až nebudete vědět co k obědu či rychlé večeři, tak určitě vyzkoušejte. V závislosti na tom jaký sýr použijete můžete mít buď vegetariánskou či veganskou variantu quesadilly.

 

INGREDIENCE pro 2 osoby:

1 velká červená cibule

1 plechovka červených fazolí

1/2 malé plechovky sterilované kukuřice

2 lžičky sušeného koriandru

2 lžičky uzené papriky (seženete v Marks & Spencer)

2 lžičky sušeného česneku

2 lžičky sušené cibule

2 lžíce oleje

4 plátky chedaru

3 tortily

himalájská sůl

pepř

salsa dle chuti a potřeby

NA QUACAMOLE:
1 velké zralé avokádo

1/2 zralého rajčete

hrst čerstvého koriandru

himalájská sůl

pepř

šťáva z limety

 

POSTUP:

1.

Nejdřív si připravíme quacamole – avokádo rozmačkáme vidličkou, přidáme najemno nakrájené rajče, sůl, pepř a šťávu z limety. Pokud vám nevadí syrová červená cibule přidejte klidně i tu, já jí nemám ráda, takže tu vynechávám.

2.

A teď k fazolové směsi do tortily – tu si připravíme tak, že najemno nakrájenou cibulku orestuje na oleji, aby hodně změkla, ale nezhnědla. Přidáme propláchnuté fazole, sušený česnek, sušenou cibuli, uzenou papriku, koriandr, sůl a pepř. Krátce orestujeme a část fazolí vidličkou zlehka rozmačkáme. Nakonec přidáme kukuřici a salsu dle chuti – celou směs dobře promícháme.

3.

Nyní přichází ta nejjednodušší část – plnění tortil. Tortilu rozprostřeme na rozpálenou pánev, na jednu její polovinu dáme část směsi a nahoru poklademe chedarem. Poté tortilu přeložíme a „opékáme“ z každé strany cca 2-3minuty, tak aby se směs prohřála a sýr rozpustil.

4.

Hotovou tortilu přendáme na talíř a rozřízneme na 4 díly, přidáme qucamole a můžeme hodovat! Dobrou chuť!

 

Napsat komentář