Absurdní módní trendy roku 2017

O módě už bylo řečeno mnohé. Jsou ti, co ji zbožně uctívají, jiní ji naopak bytostně nenávidí. Jedno je však jisté – žijeme v ní (s ní) všichni. I přesto, že třeba patříte do onoho druhého tábora, jehož jedinci moc často nenakupují a jsou příliš povznesení nad to, co mají na sobě, tak ano, i vy se můžete stát obětí trendů. Móda se neustále ve svých obměnách vrací a dá se říct, že pokud jsou teď trendem zvony, rozhodně už to tady bylo a dost možná hned několikrát.

Já osobně jdu se středním proudem. Mám módu ráda a ráda následuji nové trendy, ale ne za každou cenu. Co tím myslím? Třeba to, že pokud měříte 160 cm a obléknete si na sebe péřový kabát pod kolena v oversized střihu, budete v něm pravděpodobně vypadat jako ve spacáku (#truestory). Prostě a jednoduše si zachovejte selský rozum a zdravý úsudek i přesto, že vám všichni okolo budou říkat, jak vám to sluší. Oni v tom kabátu chodit nebudou a rozhodně na tom nesmíte být tak špatně, aby funkčnost (to, že ten kabát přeci tak krásně hřeje) zvítězila na plné čáře nad stylem a krásou. Věřte mi, že to jde zkombinovat, a i když to možná bude chtít vyvinout větší úsilí, určitě to stojí za to. Upřímně, život v Praze mě naučil mnohé, jedna z věcí je například snaha nesoudit lidi podle toho, co mají na sobě. Na druhou stranu si myslím, že by měl každý například vědět, jaký je nepsaný dress code do divadla, na pohřeb, svatbu či třeba do poslanecké sněmovny (malá nápověda – maskáč to rozhodně není).

Zdroj: http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/506814/v-maskacich-do-snemovny-okamura-se-k-muzi-ktery-vzbudil-pozdvizeni-nehlasi.html

Ale to jsem trochu odbočila, takže co, že to teda teď frčí?

Oversized všechno

Jeden z trendů, který už je opravdu dlouho in. Nosí se oversized (nadměrně zvětšená daná velikost do šířky) trička, košile, svetry, kabáty, bundy, mikiny. Je to takové to oblečení, ve kterém se ztratíte, doslova. Zvlášť pokud jste štíhlé postavy a menšího vzrůstu (což je většina populace českých žen) rozhodně dejte ruce pryč, neboť vám to přidá kila navíc. Tento trend sluší vysokým, štíhlým ženám nebo těm, co mají trošku bříško, které chtějí schovat.

Zdroj: https://i.styleoholic.com/2017/11/02-an-oversized-red-puffer-jacket-is-a-hot-statement-this-winter.jpg

Spadlé rukávy

Spadlými rukávy myslím to, když je průramkový šev přenesen níže, většinou tak do půlky paže. Nikdy bych neřekla, že takový drobný zásah do střihu může tak výrazně změnit proporce. Nevím, kdo s tím přišel a komu si myslí, že tím prospěl. Každopádně to dost rozšiřuje paže a oblast ramen, nemluvě o tom, že se většinou jedná o oversized střih. Pokud nejste kost a kůže, nebo máte lehce silnější paže, rozhodně tento střih nevyhledávejte. Spadlé rukávy jsou nejhorší v kombinaci s oversized střihem, to už si pak říkám, jestli není lepší si obléct pytel od brambor?

Zdroj: https://www.charlotterusse.com/plus-size-feather-trim-pullover-sweater/302460648.html

Volány

Nechápejte mě špatně, nemám nic proto volánům, ale pokud v obchodě narazíte na tričko, které má volány na rukávech a i přes prsa, říkáte si, jestli té prvoplánové roztomilosti není už příliš? Volány mám také spojené s drobnými téměř až éterickými bytostmi a proto na ně opravdu pozor, pokud máte nějaké to kilo navíc.

Zdroj: http://au.shein.com/White-Off-The-Shoulder-Bell-Sleeve-Layered-Ruffle-Top-p-337111-cat-1733.html

Roztrhané džíny

Okousané nohavice (tak jim ráda říkám já a přesný termín neznám) jdou ruku v ruce s roztrhanými kalhotami. Kalhoty s dírama často bráním před starší generací, která odsuzuje tento trend a jeho nositele. Přijde mi v pohodě mít díry na kolenou, které jsou na džínách s „used“ (opraným) efektem a vypadají tak nějak věrohodně, něco ve smyslu, že jejich majitel je má už dlouho a spoustu toho s nimi zažil. Teď se k tomu přidaly ještě okousané nohavice, které vypadají, že jste právě utekli ze sevření rotvajlera. U těchto finálních úprav oděvů je velmi tenká hranice mezi tím, kdy je to ještě vkusné a kdy to hraničí s tím, že v tom budete vypadat jako bezdomovec a pobuda. Vše musí být vytvořeno s citem a velmi jemně, jedině tak to může fungovat ve váš prospěch.

Zdroj: https://www.yoins.com/Sexy-High-rise-Random-Ripped-Details-Skinny-Jeans-p-1152195.html?currency=GBP

Pocákané oblečení

Znáte ten typ abstraktních obrazů, které tvoří rádoby souhra barevných cákanců? Někoho napadlo přenést tohle umění z plátna na oblečení. Výsledek? Vypadá to, jako že jste malovali pokoj a vylili na sebe několik barev najednou. A pak to nevyprali. Nejčastěji je to v kombinaci s dírami na mnoha místech. A za to opravdu chcete platit? Někteří designéři zašli ještě dál a navrhli kolekci džínů a bund s úpravou, jako by jste se právě vyváleli v blátě. Jen za výhodných 425 dolarů, no nekupte to!

Zdroj: http://www.businessinsider.com/the-brand-that-makes-425-muddy-jeans-has-an-entire-line-of-expensive-dirty-clothes-2017-4/#prps-sells-a-muddy-jacket-to-go-along-with-its-now-infamous-pants-it-costs-425-1

Odhalené kotníky

Poslední ze zmíněných trendů mi připomíná to, co se nosilo za mého mládí – krátké bundy do pasu (které se mimochodem opět vrací a už jsem je viděla v obchodech). Nejen, že vám pak kouká břicho, ale i záda a má to být hrozně in. Tady už nejde o styl, ale o zdraví. Protože nosit v zimě krátkou bundičku, ze které vám koukají ledviny, je už dost na hraně. Každopádně teď frčí odhalené kotníky. Vidíte je všude. Holky v ovesized kabátu s obrovskou šálou a čepicí, které vypadají, jako by se chystaly na severní pól, ovšem jen do chvíle než váš pohled sklouzne k jejich kotníkům – nohavice ohrnuté, kotníky odhalené a na nohou tenisky. Vždy když to vidím, probudí se ve mně mateřský (?) cit a chce se mi jim říct, ať neblbnou, že budou mít revma. A kotníky velikosti konve. Pak to, ale spolknu a jdu dál. Chybama se člověk učí.

Zdroj: http://atlantic-pacific.blogspot.cz/2011/11/tahoe.html

Řekla bych, že letos se sešly ty nejhorší možné trendy. Co hůř, v obchodech horko těžko seženete něco jiného. Třeba pokud chcete pěkný jednoduchý kabát ve slim fit střihu (střih na tělo) nemáte šanci ho sehnat. A pokud ho seženete, bude mít minimálně spadlé rukávy nebo díry navíc. A to u kabátu za 3000,- opravdu nechcete. Každopádně většina těchto trendů se na pomyslném výsluní „hřeje“ už nějakou dobu. Otázkou je, zda se lidem líbí, či se jen přizpůsobili tomu, co se prodává?

A jaký trend v poslední době šokoval vás?

Napsat komentář